Főoldal

VI. Országos Társastánc verseny Szeged I. hely

CSALÁDI NAP A KÖNYVESBEN

Tisztelt Szülők!

Örömmel értesítjük Önöket, hogy iskolánk hagyományait követve (6. alkalom), ebben az évben is találkozunk egy őszi „formabontó napon” a Könyvesben. Főzőversenyünket átalakítva most is várjuk azokat az osztályközösségeket, akik hajlandóak bemutatni és elkészíteni csapatuk kedvenc ételeit.

FELHÍVÁS EGY VIDÁM, KÖZÖS FŐZÉSRE

A nap célja:

• Jókedv, móka, kacagás és remek ételek közös elkészítése, elfogyasztása

Ideje:

• 2018. szeptember 15-én 900 óra
  • eső esetén 830 óráig az iskola honlapján tájékoztatunk minden érdeklődőt a rendezvény halasztásáról, hogy az előkészített nyersanyagok ne menjenek kárba

Helye:

• A Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola udvara

Nevezési feltételek:

• osztályonként egy közös csapat főzhet 1000 Ft nevezési díj ellenében, amit jeleznek az osztályfőnöknek, aki az összeget átveszi és eljuttatja a szervezőkhöz
  • vállalják a nevező csapatok az alapanyagok és technikai eszközök biztosítását (állvány, bogrács, egyedi főzőeszközök például gázfőző, eldobható étkészlet ...)
  • vállalják továbbá azt is, hogy a remekműveket „a magyar tájakra jellemző hagyományokat követve” főzik meg, majd közösen elfogyasztják
  • lehetőség szerint jelzik az osztályfőnökön keresztül, hogy az osztály hány fővel vesz részt a rendezvényen

Amit az iskola biztosít:

• a rendezvény lebonyolítása, megszervezése (Fővédnök: Dr. Munkácsi László)
  • a létszámnak megfelelő főzőhely kialakítása, előkészítő asztalok kihelyezése
  • lehetőségeinkhez mérten a főzéshez megfelelő tűzifa biztosítása
  • egy asztal, ahol a csapatok – ha szeretnék – kiállíthatják elkészült „REMEKEIKET”
  • minden egyéb, ami szükséges egy családias délelőtt sikeres eltöltéséhez
  • használt ruhák vására tornatermünkben („turkáló, de nem az ételekben”), (A megunt, másoknak még használható ruhákat, játékokat az osztályfőnökök gyűjtik, vagy Mádiné Papp Emese tanító néninek is leadhatók.)

TISZTELETTEL VÁRJÁK ÖNÖKET: A SZERVEZŐK